Pembe Hayat Cezaevindeki Trans Kadınlar İçin Giysi Bankası Oluşturdu

2008 yılında nefret cinayetine kurban giden Dilek İnce’nin anısına yapılan giysi bankası yoğun talepler ve ihtiyaçlar dahilinde açıldı.

Pembe Hayat LGBTİ Derneği, cezaevindeki trans kadınların ihtiyaçlarını karşılaması ve diğer zor durumdaki insanların yararlanabilmesi için giysi bankası oluşturdu. Giysi bankasında günlük giysilerden iç çamaşırına, ayakkabıdan abiye kıyafete kadar geniş yelpazeden birçok giysiye ulaşabilmek mümkün. Mahpus LGBTİ’lerin ihtiyaçları doğrultusunda da geliştirilen giysi bankasının çalışmalarına katılabilir, giysilerine düzenlenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Kıyafet bağışında bulanmak için salı, çarşamba ve perşembe günleri  Pembe Hayat Derneği’ni ziyaret edebilir, giysileri ulaştırabilirsiniz.

Ulaştırmak istediğiniz giysileri, Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği Ataç 1 Sokak No: 3/8 Yenişehir Ankara adresine kargolayabilirsiniz.

İletişim:

bilgi@pembehayat.org

Telefon: 0312 433 85 17

Cep: 0532 462 17 05

Faks: 0312 433 85 18

Dilek İnce Kimdir?

10 Kasım 2008’de Ankara Etlik bölgesinde, otomobili içinde pompalı tüfekle saldırıya uğrayan Dilek İnce ertesi gün hayatını kaybetmişti. LGBT örgütleri ‘heteroseksist düzenin kurbanı’ olan Dilek İnce için basın açıklaması yapmışlar, “öfke içindeyiz çünkü sırada hangi gey veya transseksüel arkadaşımız var bilemiyoruz” demişlerdi.

giysibankasi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑