Diren Coşkun İçin Dayanışma Partisi

Trans mahpus Diren Coşkun’un hapishanede yaşadığı hak ihlalleri sonucunda ölüm orucuna başlamış, talepleri kazanıma dönüştüğünde ise ölüm orucuna son vermişti. Diren Coşkun ile dayanışmak için 16 Mart tarihinde gerçekleşecek partide maddi ve manevi destek olabilirsiniz. Etkinlik çağrısını ve detaylarını sizlerle paylaşıyoruz:

Cezaevinde maruz kaldığı işkence, transfobi ve tacize karşı ölüm orucuna başlayarak tüm trans mahpusların sesi olan ve gerçekleştirdiği ölüm orucu kazanımla sonuçlanan Diren Coşkun ile dayanışmak için 16 Mart Cuma gecesi bir araya geliyoruz.

Diren’in tutuklandığı günden beri maruz kaldığı şiddet, gerçekleştirdiği eylemin ardından kamuoyu tarafından fark edildi ve Diren’in cezaevi koşulları iyileşmeye başladı. Bu koşulların takibini yapabilmek, Diren’in cezaevindeki ihtiyaçlarını karşılayabilmek ve bunların sürekliliğini sağlayabilmek için bir takım maddi ihtiyaçlar doğdu. Nedir bu ihtiyaçlar?

– Dosya masrafları
– Yargılama giderleri
– Avukatların zorunlu masrafları (yol vs.)
– Kırtasiye giderleri
– Diren’in iç kantinde karşılayamadığı ihtiyaçlar için dış kantinden gelen ürünlerin masrafları
– Ve süreç içinde doğabilecek diğer ihtiyaçlar… (Sevk, nakil vb. masraflar)

Diren için Dayanışma grubu bu kalemlerin karşılanabilmesi için tüm LGBTİ+’ları ve hak savunucularını 16 Mart Cuma gecesi Beyoğlu Ren’de gerçekleşecek partiye çağırıyor.

Kapı açılışı: 22.00

Giriş: 15 TL

Adres: Şehit Muhtar mahallesi, Kurabiye sokak, No: 20/5, Beyoğlu/ İstanbul

DJ’ler: Önümüzdeki günlerde duyurulacak 🙂
#DireneSesVer

https://www.facebook.com/events/152122985484396/

13.03.2018

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑