Yabancı Bir Hapishanede Eşcinsel Olmak

Prison Talk

Prison Talk isimli bir forumda hapishanelerde tutulan eşcinsellere dair de sohbetler ediliyor. Bu forum yazışmalarından birisi de partneri hapishanede olan eşcinseller tarafından oluşturulmuş. Burada yapılan yazışmalardan birisini okuyucularımız için çevirdik. Yapabildiğimiz kadarıyla tabi 🙂 Yazının İngilizcesini de ayrıca aşağıda bulacaksınız.

Yazı içerisinde her ne kadar hapishanelerde eşcinselliğin aslında büyük sorunlar yaşanmadan yaşanabildiği belirtilse de ABD hapishanelerinde eşcinsellere yönelik saldırı ve taciz vakalarının diğer mahpuslara olduğundan çok daha fazla yaşandığı yapılan araştırmalarla da ortaya konulmuştu. Bu konuda blogumuzda bir de yazı yayınlamıştık. Aşağıdaki tanıklıklar bu durum da göz önüne alınarak okunmalı.

Merak ediyorum kız ve erkek arkadaşlarınızdan kaçı eşcinselliğini açıklayabiliyor hapishanede? Eğer yapabiliyorsa bu onlara herhangi bir sorun çıkarıyor mu?
Erkek arkadaşımın eşcinsel olduğunu tahmin edemezsiniz, bunu dile getirmez ama sorulduğunda da inkar etmez. İçerideki ilk birkaç ayında o (bu konuda) oldukça sessiz kaldı, ama onu ziyaret edebildiğimde (eşcinselliğini) göstermekten çekinmedi. Ben ona sarılmamalıyız ve öpüşmemeliyiz dedim çünkü onun (hapishanede) onun sorun yaşamasını istemiyordum. Ancak birbirimizi aylardır görmemiştik ve fiziksel olarak temas etmeyeli de bir yıla yakın oluyordu.
Ancak o buluştuğumuz ilk birkaç saniyede bizi inkar ederse kahrolabileceğini söyledi. Sonuçta, biz sarıldık öpüştük. Yapabildiğimiz kadarıyla el ele bile tutuştuk. Ve tabi ki, ilk gün ziyaret sona erdiğinde, 15 dakika içinde onun başka bir erkekle birlikte olduğu duyuldu onun (hapiste) kaldığı bölümde.
Şaşırtıcı bir şekilde bu ona çok az sorun çıkardı. Birkaç adam onunla iletişimi kesit ve birkaç kaba yorum yapıldı ancak hiç kimse açıkça düşmanlık etmedi. En büyük problem, eşcinsel olduğunun duyulması üzerine kaldığı bölümdeki erkeklerin yarısı ona asıldı ve ilişki teklif ettiler. (O oldukça yakışıklı bir adam). O bir yıldır açıkça eşcinselliğini yaşıyor ve hiçbir sorun olmuyor.
Onun durumu özel mi? Yoksa birkaç yıldır dışarıda yaşanan değişim (eşcinsellere karşı) hapishanelerde de mi yaşanıyor?

 

I’m just curious how many of your boyfriends/girlfriends are openly gay in prison?

And if so, has it caused them any problems?

You would never guess that my bf is gay, and he doesn’t advertise it.. but he has never been the type to deny it if asked. For the first several months while inside, he kept it pretty quiet, but when I was finally able to visit him, he was pretty quickly outted. I told him that we shouldn’t hug or kiss or anything, because I didn’t want to cause any problems for him… but we hadn’t seen each other in months, and hadn’t been able to physically touch each other in close to a year. And he said that he would be damned if he was going to deny us those few seconds of contact. So… we hugged, we kissed… we even held hands when we could get by with it. And of course, once that first day of visitation was over, it took about 15 minutes for word to spread through his entire unit that he was “making out” with a guy during visitation.

Surprisingly, it has caused him very little problems. There were a few guys who stopped hanging out with him, and a few rude comments, but nobody has been openly hostile to him. The biggest problem it has caused is that he is constantly getting hit on and propositioned by half the guys in his unit. (He is a VERY good looking man). He has been openly gay there for a year now with basically no problems.

Is his situation unique? Or have attitudes in prison towards being gay changed as much as they have on the outside over the last couple of years?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑